Що треба знати перед покупкою: Теплі колготки
Ми дали відповіді на базові питання в окремій статті «Як вибрати колготи?”». Зараз ми докладніше зупинимось на «зимніх» варіантах: скільки брати den, на який склад звернути увагу та чи є в теплих колгот перевага над термолегінсами?
СКІЛЬКИ DEN БРАТИ ДЛЯ ХОЛОДНОЇ ПОГОДИ?
Число den означає щільність ниток. Що більший показник, то тепліші колготи. 40-70 den підходять для теплішої погоди, натомість 100-250 den — бажана щільність для зими. Але це не єдиний критерій вибору.
ДОДАТКОВЕ УТЕПЛЕННЯ
Усі колготки мають в основі бавовну, віскозу або мікрофібру. Розглянемо варіанти, які найкраще зігрівають. Тут треба пам’ятати, що м’якість не дорівнює теплоізоляція, — тканина лише утримує тепло тіла з різною ефективністю.

Розглянемо склад теплих колготок детальніше:
🧶 Колготки з прозорим ефектом на флісі
Актуальна модель, якщо взимку кортить одягти спідницю або сукню. ЇЇ особливістю є «напівпрозорий» верхній шар і теплий фліс всередині. З недоліків — такі колготки досить щільні та менш еластичні через фліс у складі. Високим жінкам радимо консультуватися з менеджерами щодо розміру.
🧶 Колготки з домішками вовни
Якщо в складі є вовна мериноса, кашемір чи ангора, перед вами якісні термоколготки. Вовняні волокна мають дихаючі властивості: пропускають повітря, що доволяє уникати перегріву і додаткових подразнень. Безперечно, ціни на натуральну сировину «кусаються». Тому, якщо зважилися на покупку, уважно читайте склад та опис виробу, щоб не отримати колготки з «ефектом матеріалу» замість омріяного тепла.
🧶 Колготки з акриловою ниткою
Акрил — це волокно з хорошою теплоізоляцією. Це штучна сировина, тому ціни на такі колготки демократичніші, ніж на вовняні. Радимо звернути увагу на колготки, де крім акрилової пряжі високий вміст віскози.
У ТЕПЛИХ КОЛГОТКАХ НЕМАЄ КОРЕКЦІЇ?
Дійсно, моделюючі колготки мають здебільшого щільність 40-70 den та корегують фігуру завдяки збільшенню відсотку еластану в складі. Але розглянемо конкретний приклад: є дві пари колгот 150 den. Одні мають 85% поліаміду + 15% еластану, інші на 85% складаються з бавовни. Які будуть «тримати» фігуру краще? Правильна відповідь — із поліаміду, бо це волокно не тільки добре тягнеться, але й швидко скорочується назад.
ТЕПЛІ КОЛГОТКИ ЧИ ТЕРМОЛЕГІНСИ?
Уявімо, що колготки взимку вам потрібні лише як додатковий шар одягу. Тоді термоколготки мають перевагу перед легінсами. У них немає прошарку повітря між штаниною та взуттям, а це значить, що тепло зберігається краще. Водночас термолегінси можуть зручніше сидіти в поясі, бо не мають швів та резинок. Тому треба орієнтуватися на власний комфорт.
ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ
Для догляду за зимніми колготками підійде базове правило: відсортувати окремо від іншого одягу та прати навиворіт у спеціальній кулі чи мішечку. Обирайте делікатний режим прання 30°С, не сушіть в машинці та не відбілюйте кольорові вироби. Щоб колготки прослужили довше, шукайте моделі з посиленим плетінням в області миска та сформованою п'ятою.